Ar verta samdyti dizainerį interneto svetainės sukūrimui web studijoje, jei turime pažįstamus spaudos dizainerius?

Taip verta, nes spaudos dizaineriai dažniausiai nebūna susipažinę su web technologijomis ir interneto svetainių specifika. Interneto svetainių kūrimo studijos, gavusios spaudos dizainerių dizaino šablonus, randa juose daug trūkumų iš „Usability“ pusės, dizaino perdarymas į  html formatą dažniausiai būna apsunkintas (vadinasi reikalaujantis didesnių perdarymo kaštų), taip pat juose neatsižvelgiama į turinio valdymo sistemos, prie kurios bus prijungtas dizainas, techninį lankstumą (pvz. paruošto dizaino atvaizdavimą skirtingose ekranų rezoliucijose).

Ar verta samdyti interneto svetainių kūrimo studiją ir mokėti daugiau, jei pažįstame žmogų, mokantį programuoti ir galintį pigiai mums sukurti svetainę?

Taip verta, nes web studijoje svetainės sukūrimas susideda iš kelių etapų ir tuos etapus vykdo skirtingų sričių specialistai (projektų vadovai, dizaineriai, techniniai dizaineriai, programuotojai), galintys ne tik atlikti techninį darbą, bet ir papildomai patarti ir taip prisidėti prie projekto kūrimo. Jūsų pažįstamas žmogus – dažniausiai programavimo žinias turintis specialistas – kai kuriuos etapus atliks neprofesionaliai (pvz. sukurs dizainą arba paruoš html), tokiu būdu sukurtą interneto svetainę nesunku atpažinti, nes  tai dažniausiai nepatraukli vizualiai ir nepatogi/nepakankamai aiški naršymui svetainė. Dar blogiau, kai  pažįstamas programuotojas išvyksta arba suserga, o įmonė neranda kas gali prižiūrėti svetainę arba pakeisti joje informaciją (nes nėra paruoštų instrukcijų kaip galima atlikti keitimus ir pan.), rezultate užsakovai samdo interneto svetainių kūrimo studiją ir perdaro savo interneto svetainę, t.y. užsakymas atliekamas pakartotinai. Samdant tik programuotoją – „visų rankų specialistą” – nukentės ne tik svetainės vizualumas, bet ir  jūsų svetainės koncepcija bei norimas pasiekti tikslas.

Kaip išsirinkti turinio valdymo sistemą, jei vos ne kiekviena internetio svetainių kūrimo studija siūlo savo produktą?

Išties nėra labai paprasta išsirinti turinio valdymo sistemą, net ir turint patirtį interneto svetainių kūrimo srityje. Technologijos sparčiai vystosi, ir web studijos savo sistemas tobulina sulig kiekvienu naujo projekto atsiradimu. Mano patarimas būtų pasinaudoti patyrusio interneto svetainių kūrimo konsultanto paslaugomis, galinčio atlikti turinio valdymo sistemos testavimą ir palyginti sistemas. Renkantis sistemą reikia atkreipti dėmesį į šiuos dalykus: kiek daug ir kokie projektai jau yra prijungti, kokie klientų atsiliepimai, kiek metų vystoma sistema, ar yra sistemos administravimo galimybės, instrukcijos lietuvių kalba ir kt.

Kiek lėšų reikia skirti  interneto svetainės sukūrimui? Kiek kainuoja el. parduotuvės sukūrimas?

Į šiuos klausimus vienareikšmiai atsakyti sudėtinga. Jei norima kurti interneto svetainę su originaliu dizainu ir turinio valdymo sistemos prijungimu, tačiau jos apimtis nebus didelė, tai tos pačios svetainės sukūrimas skirtingose interneto svetainių kūrimo studijose gali kainuoti ir 1000, ir 5000 eurų. Kodėl toks didelis skirtumas? Taip yra todėl, kad interneto svetainių kūrimo studijos samdo skirtingo išsilavinimo ir patirties specialistus. Viena kaina bus už svetainę, jei interneto svetainės kūrimo studija samdo specialistus pagal autorines sutartis, pvz. pradedančius programuoti studentus, kita – jei interneto svetainių kūrimo studija samdo etatinius patyrusius programuotojus ir kitų sričių specialistus – profesionalus. Taip pat kaina bus didesnė, jei įmonė vysto savo turinio valdymo sistemą ne vienerius, o keletą metų. Todėl geriausiai šiuos skirtumus jums galės nurodyti nepriklausomas interneto svetainių konsultantas. Svetainės sukūrimo kainos dydis didžiuma priklauso nuo to, kokio rezultato tikimasi po jos sukūrimo ir publikavimo.