1-mas etapas. Analizė. Kuo detaliau išsiaiškinkite, kokios svetainės norite: pagal veiklos pobūdį suraskite panašias svetaines bei tų svetainių tikslinius lankytojus, apibūdinkite, kuo jūsų svetainė galėtų išsiskirti iš kitų, numatykite preliminarų svetainės biudžetą bei žmogų (-es), kuris prižiūrės jos turinį. Pasinaudokite patyrusio nepriklausomo interneto svetainių kūrimo konsultanto paslaugomis, kuris galėtų suformuluoti reikalingą klausimyną šių poreikių išaiškinimui.
2-as etapas. Svetainės koncepcija. Paruoškite raštu svetainės sukūrimo viziją. Surašykite detaliai visas interneto svetainės dalis, visus svetainės puslapių pavadinimus, aprašykite, kas turėtų būti kiekviename puslapyje. Jei tai įskiepis, aprašykite kuo smulkiau, kaip jis turėtų atrodyti ir veikti išorėje, taip pat ir administravimo srityje. Išvardinkite reikalavimus svetainės dizainui bei turinio valdymo sistemai, pvz. turinio valdymo sistema turi turėti įrankius svetainės oprimizavimui (SEO, žr. straipsnį „Interneto svetainės optimizavimas (SEO)“), turi turėti patogią vartotojo sąsają (žr. skyrių „Paprastumo ideologija – „Usability“), šiuos ir kitus susijusius dalykus jums padės išsiaiškinti internetinių svetainių konsultantas.
3-čias etapas. Svetainės kūrėjo (interneto svetainių kūrimo dizaino studijos) pasirinkimas. Peržiūrėkite kuo įvairiausius interneto svetainių darbus (jei numatomas puslapis turės tam tikrą specializaciją, pvz. nekilnojamasis turtas, naujienų portalas ar kt., tai orientuokitės daugiau į šią specializaciją), profesionaliausiai sukurtose raskite nuorodas į svetainės kūrėjo namų puslapį. Jame ieškokite informacijos apie tai, kokios svetainės yra sukurtos, kokia turinio valdymo sistema yra diegiama, peržiūrėkite darbus ir turinio valdymo sistemos aprašymus. Jeigu manote, kad tai potencialus kandidatas, galintis sukurti svetainę, nusiųskite jam ir dar keliems tinkamiems kandidatams užklausas dėl kainos, prisekite svetainės koncepcijos dokumentą, tuo pačiu paprašykite prisijungimų prie diegiamos turinio valdymo sistemos demo versijos. Pagal gautą informaciją pasirinkite vieną kandidatą (atminkite, kad ne visada geriausias pasiūlymas yra tas, kuriame matote mažiausią kainą, paanalizuokite, kokios didesnės naudos galite gauti vienu ar kitu atveju, pasitarkite su internetinių svetainių konsultantu arba su atsakingu žmogumi iš svetainės kūrėjo pusės jums neaiškiais klausimais). Pastaba. Jeigu jūsų interneto svetainė, nekeičiant jos kardinaliai, turėtų veikti kelerius metus, turite ypač atsakingai pasirinkti turinio valdymo sistemą bei jos platformą (nepirkti Jūsų svetainei nereikalingų modulių, įvertinti sistemos plėtimosi galimybes, įvertinti tai, ar galės reikalui esant alternatyvi įmonė po kelerių metų prijungti naujus dizaino šablonus prie esamos sistemos ir kt.).
4-tas etapas. Sutarties pasirašymas. Prieš pasirašydami sutartį su svetainės kūrėju paprašykite jo sutarties blanko, kad galėtumėte paanalizuoti, ar nėra sutartyje kokių nors „povandeninių“ srovių. Atkreipkite sutartyje dėmesį į sistemos/programavimo darbų pogarantinį laikotarpį, jis turėtų būti ne mažesnis nei 12 mėn. ir į sutarties priedus bei darbų detalizaciją, taip pat sutartyje turi būti numatytas protingas pastebėtų sistemos/programavimo klaidų ištaisymo terminas. Kartu su svetainės kūrėju nustatykite etapinių darbų atlikimo terminus (ne vėliau kaip iki… datos turi būti atlikta tas ir tas). Atlikimo terminai yra svarbūs, nes gana dažnas atvejis, kad svetainės kūrėjai yra perkrauti darbais ir nespėja laiku jų atlikti, be abejo, jūs taip pat turite įsipareigoti reaguoti į tai, kas padaryta ir priimti darbus arba juos atmesti, todėl sutartyje turėtų būti apibrėžta abipusė atsakomybė.
5-tas etapas. Projektavimo, kūrybinis procesai ir programavimo darbai. Svetainės sukūrimas atliekamas tokiu būdu:
a) svetainės dokumentacijos ruošimas. Sukurtos svetainės koncepcijos (žr. aukščiau 1-mą ir 2-ą etapus) pagrindu tokią dokumentaciją galima paruošti operatyviai, papildant koncepciją dar detalesniais aprašymais iš techninės ar kūrybinės pusių, idant ir užsakovas, ir vykdytojas žinotų kokie tiksliai darbai turi būti atlikti. Pagal šį dokumentą nustatomi svetainės sukūrimo etapų terminai bei kainos. Pastaba. Kartais ruošiant dokumentaciją vykdoma papildoma užsakovo apklausa, po kurios paaiškėja, kad svetainės darbų apimtis dėl vienokių ar kitokių priežaščių sumažėja arba padidėja, tuo atveju pradinė siūloma kaina gali keistis, šie dalykai turi būti numatyti sutartyje;
b) kūrybinis procesas. Šis etapas vykdomas kartu su kūrybai atsakingais žmonėmis – dizaineriais arba kūrybos vadovu, kurie pasiūlo ir iškristalizuoja idėją. Tai kartais ganėtinai ilgai užtrunkantis procesas (jei nepavyksta greitai priimti abi puses tenkinančių sprendimų). Pastaba. Jei užsakote darbus rimtoje įmonėje su ilgu darbų sąrašu, kuo daugiau pasitikėkite tais žmonėmis, kurie dirba kūrybinį darbą ir netrukdykite nekonstruktyviomis pastabomis, taip pat atsižvelkite ir į atsakingo projektų vadovo nuomonę, nes jis taip pat prisideda prie kūrybinio proceso;
c) programavimo darbai. Toliau vykdomi šie darbų etapai: turinio valdymo sistemos integravimas serveryje darbiniu adresu, patvirtintų dizaino eskizų perdarymas į html formatą, eskizų animavimas (jei susitarta), svetainės įskiepių prijungimas ir programavimas (žr. psl. „Papildomų įskiepių diegimas wordpress turinio valdymo sistemoje“).
d) testavimo darbai, instrukcijų ruošimas. Atliktų darbų testavimas vykdomas tiek iš vykdytojo, tiek iš užsakovo pusių. Reikalaukite pateikti vykdytojo jūsų svetainės naudojimosi instrukcijos raštu, kad galėtumėte pasinaudoti šiuo dokumentu pagal jūsų poreikius.
e) svetainės etapinių darbų atlikimo aktų pasirašymas ir svetainės perkėlimas į numatytą serverį. Pratestuojami darbai, ištaisomos rastos klaidos, sukeliamas interneto svetainės turinys ir interneto svetainė perkeliama į numatytą serverį.