Kaip optimizuoti interneto svetainę, taip, kad ji būtų lengvai randama paieškos sistemose?
Kaip patekti į paieškos sistemų viršūnes?
Pateiksiu Jums keletą patarimų (patarimai pateikti išanalizavus įvairialypę svetainių lankomumo medžiagą):
Pirma. Geriausiai paieškos robotai indeksuoja svetaines, kuriose yra gausu tekstų. Taigi pasirūpinkite savo internetinės svetainės tekstais, ypač tais, kurie bus pirmajame svetainės puslapyje. Turėkite omenyje, kad svetainės tekstai turi būti susiję su jūsų teikiamomis paslaugomis arba prekėmis. Pasirinkite esminius raktinius žodžius ir žodžių junginius, ir juos naudokite svetainės tekstuose. Svarbiausius tekstus talpinkite puslapio viršuje.
Antra. Jūsų pasirinkti esminiai raktiniai žodžiai ir raktinių žodžių junginiai turėtų būti įtraukti į puslapių pavadinimus (Title), puslapių meta žymas (Meta name). Meta žymas mato tik paieškos sistemos, tačiau paieškos robotų „vorai“ suranda ir sulygina šias žymas su Jūsų interneto svetainės tekstais.
Trečia. Jei puslapiuose yra paveikslėliai, jie turėtų turėti pilnus pavadinimus (pavadinimai yra matomi, užėjus su pele ant paveiksliuko, tai taip vadinamos ALT žymos). Turėkite omenyje, kad animuotų vaizdų paieškos robotai „neperskaito“. Jei pirmame puslapyje naudosite tik animaciją, tai paieškos robotai indeksuos svetainę labai prastai.
Ketvirta. Kurkite nuorodų sistemą tiek iš savo interneto svetainės į kitas svetaines, tiek ir į savo svetainę. Keiskitės nuorodomis su kitomis svetainėmis, pageidautina, kad kitos svetainės būtų kuo gausiau lankomos, „kokybiškos“, turėtų kuo aukštesnį paieškų sistemų reitingą. Nuorodas į svetainės vidinius puslapius ir svetainės meniu kurkite pagal esminius svetainės raktinius žodžius, nuorodų pavadinimai ir puslapių turinys turi būti susieti, tai turi būti paprastos HTML (Hypertext Markup Language „Hiperteksto žymėjimo kalba“ – kompiuterinė žymėjimo kalba, naudojama pateikti turinį internete) tekstinės nuorodos, o ne paveiksliukai arba animacija.
Penkta. Turėkite omenyje, kad paieškos robotams nepatinka ir jie praktiškai neindeksuoja „iššokančių“ langų (POP-UPS). Svetainėje nenaudokite rėmelių (Frames). Venkite peradresavimų iš vieno internetinio adreso į kitą.
Šešta. Kad paieškos robotai lengviau kategorizuotų svetainės turinį, pateikite joje interneto svetainės medį (jei tai didesnės apimties svetainė).
Septinta. Stenkitės kuo dažniau atnaujinti interneto tinklalapio turinį. Pirmajame puslapyje palikite vietos naujam turiniui įvesti.
Aštunta. Analizuokite savo ir konkurentų interneto svetainių raktinius žodžius ir raktinių žodžių junginius, eksperimentuokite ir atlikite keitimus, jei praėjus dviejų savaičių-mėnesio laikotarpiui nuo svetainės publikavimo pradžios nematysite progreso.